Informacje ogólne

DRODZY NARZECZENI!

Zgodnie z aktualnymi zaleceniami Kościoła, pół roku przed ślubem rozpoczynacie tzw. bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Te sześć miesięcy to wystarczający czas, aby bez pośpiechu podjąć wymagane działania. A przed Wami:

  • dwa spotkania z kapłanem w kancelarii parafialnej (Odbywacie je w parafii, gdzie odbędzie się ślub)
  • dzień skupienia dla narzeczonych
  • katechezy przedślubne
  • trzy konsultacje z doradcą życia rodzinnego
  • dwie spowiedzi przedślubne.

Dzień skupienia

to możliwość zwolnienia na chwilę codziennego tempa życia, wyciszenia się, modlitwy, przeżycia pogłębionej spowiedzi. Odbywają się one w parafii pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Godziny są stałe 15.00-19.00.

Terminy sprawdźcie TUTAJ

Katechezy

prowadzone są w dwóch formach – do wyboru:
– Forma podstawowa: 3 spotkania po ok. 3 godziny (spotkanie raz w tygodniu przez trzy kolejne tygodnie –  9 godzin zajęć)
terminy tutaj

– Forma rozszerzona z zajęciami warsztatowymi: weekendowo (początek w piątek o 16.00 – zakończenie w niedzielę ok. 13.00 w sumie 18 godzin zajęć)
terminy tutaj

Uwaga!!!

Decyzją Archidiecezjalnego Duszpasterza Rodzin katechezy przedmałżeńskie nie mągą odbywać się w jeden weekend dlatego od kwietnia 2019 r. zmienia się formuła tych katechez. Zachowujemy rozszerzoną ilość godzin zajęć, ale będą one rozłożone na dwie kolejne soboty w godzinach:
09.00-13.00 – I blok zajęć
13.00-15.00 – przerwa
15.00-20.00 –  II blok zajęć

W sumie 18 godzin zajęć w czterech blokach przez dwie kolejne soboty, tylo samo co na katechezach, które odbywały się w jeden weekend. 

terminy tutaj

Zachęcamy do tej formy katechez z racji na wielorakie korzyści:
– więcej zajęć w tym zajęć warsztatowych
– lepsza integracja grupy,
– więcej czasu na pracę w parach i na dyskusje.
– możliwość dogłębnego rozwiania wszelkich wątpliwości,
– przyjazny klimat pozostawiający trwałe więzi między uczestnikami

Konsultacje z doradcą

to okazja do osobistej rozmowy z doświadczonym specjalistą, pracownikiem Duszpasterstwa Rodzin. Okazja do poznania kogoś, kto może Wam bardzo pomóc i wyjaśnić wiele spraw. Na spotkanie te umawiamy się indywidualnie po zakończeniu cyklu katechez przedmałżeńskich.

Kontakt z doradcami tutaj